Premiera książki

6 października 2021 roku uczestniczyłyśmy w premierze najnowszej powieści Ewy Kassali „Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość”.

W czasie Premiery odbyła się debata o sile kobiet, koncert i prezentacja dzieł malarskich. Z bukietem kwiatów dla autorki pojawił się Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Panie, wśród nich Nasza Pani Prezes Małgorzata Dyduch, Kobiety Sukcesu i Mocy wystąpiły w roli modelek. „I nie myślcie sobie, że ten pokaz mody to tylko jakieś tam fatałaszki i fanaberie. Każda z tych kobiet jest jedyna w swoim rodzaju i żyje nie tylko dla siebie. Bez dawania, dzielenia się, wspierania na wielu płaszczyznach nie istniejemy” powiedziała dr Wiesława Walkowska wykładowca Uniwersytetu Śląskiego. Nasza Gosia wpisuje się w ten schemat, uczestniczy w realizacji projektów związanych z funkcjonowaniem Stowarzyszenia Klub Śląskich Amazonek, mających na celu zapewnienie członkiniom Stowarzyszenia rehabilitacji indywidualnej, zajęć na basenie, rehabilitacji grupowej oraz różnych zajęć rekreacyjnych. Uczestniczy w akcjach propagujących profilaktykę raka piersi, służy wsparciem osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i ich rodzinom.

Bohaterki książek Pani Ewy Kassalii to silne kobiety w biblii, autorka ceni sobie wsparcie kobiet, które są obok niej, to takie bliskie nam, amazonkom. Zasiadamy do lektury, mając przed oczami słowa pisarki: „Bądź sobą. Bądź taką kobietą, jaką chcesz być. Korzystaj, twórz, dawaj, pamiętając, że jesteś tu tylko raz. Rób to, co uważasz za słuszne, dobre i właściwe. Kieruj się rozumem i sercem.”