Zapraszamy na Konferencję Onkologiczną i Dzień Otwarty !!!

Dzięki Paniom z Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie”, które podjęły się projektu promującego profilaktykę onkologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka piersi, spotykamy się na czterech Konferencjach i Dniach Otwartych w różnych miastach województwa Śląskiego.

Nasze Stowarzyszenie organizuje inauguracyjną Konferencję połączoną z Dniem Otwartym. Spotykamy się 7 września o godzinie 11:00 w pięknej Sali Sejmu Śląskiego. Wejście do gmachu od ulicy Lompy lub od ulicy Jagiellońskiej.

Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował, że rok 2018 będzie obchodzony jako Rok Profilaktyki Raka Piersi. Inicjatywa ma służyć zwiększeniu świadomości na temat chorób nowotworowych oraz wzmocnić profilaktykę raka piersi wśród mieszkanek naszego regionu poprzez całoroczną kampanię edukacyjną.
W związku z tym, ów projekt dofinansowano z budżetu Województwa Śląskiego.
Wspiera nas również Radio Katowice, które objęło nas patronatem medialnym.
Podczas Konferencji i Dnia Otwartego będzie można posłuchać wykładów, ale również zadawać pytania naszym prelegentom.
Będziemy gościć ekspertów z: CDiTO Nu-Med, ze Szpitala Bonifratrów, Tommedu, Luxmedu.
 
Gościem specjalnym będzie Katarzyna Stachowicz, nazywana polską Angeliną Joli, dzięki której profilaktyczna mastektomia będzie refundowana.
Po konferencji, od godziny 13:00, będziemy mogli porozmawiać indywidualnie ze specjalistami różnych dziedzin, którzy wspierają Stowarzyszenie i chętnie dołączyli do akcji propagującej profilaktykę onkologiczną.
Będziemy gościć m.in.: onkologa, rehabilitanta, psychodietetyka, psychologa, prawnika.
Zapraszamy również Panów !!!
Panowie sądzą, że tego typu nowotwór dotyka tylko kobiet, dlatego lekceważą wczesne objawy choroby. W konsekwencji do rozpoznania raka piersi u mężczyzn dochodzi zwykle w zaawansowanym stadium choroby.
Na późną diagnozę ma również wpływ brak profilaktyki tego nowotworu u mężczyzn oraz niewielka wiedza na jego temat.
Rak piersi u mężczyzn to tylko 1% przypadków chorób nowotworowych, dlatego nie poświęca się uwagi temu schorzeniu i nie przeprowadza potrzebnych badań naukowych.
Ważne jest również też wsparcie naszych partnerów na każdym etapie leczenia, w czasie diagnostyki, ale ważne jest, aby nasi partnerzy, mężowie, przyjaciele … wiedzieli, jak ważna jest profilaktyka.
Zapowiada się bardzo ciekawie.
Serdecznie zapraszamy !!!